Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1JOHN 5

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  5:1 Sepse kjo ėshtė dashuria e Perėndisė: qė ne tė zbatojmė urdhėrimet e tij; dhe urdhėrimet e tij nuk janė tė rėnda.

  5:2 Sepse ēdo gjė qė ka lindur nga Perėndia e mund botėn; dhe kjo ėshtė fitorja qė e mundi botėn: besimi ynė

  5:3 Cili ėshtė ai qė e mund botėn, veē se ai qė beson se Jezusi ėshtė Biri i Perėndis?

  5:4 Ky ėshtė ai qė erdhi me anė tė ujit e gjakut, Jezu Krishti; jo vetėm me anė tė ujit, por me anė tė ujit e me anė tė gjakut. Dhe Fryma ėshtė ai qė dėshmon, sepse Fryma ėshtė e vėrteta.

  5:5 Sepse tre janė ata qė dėshmojnė nė qiell: Ati, Fjala dhe Fryma e Shenjtė; dhe kėta tė tre janė njė.

  5:6 Edhe tre janė ata qė dėshmojnė mbi dhe: Fryma, uji dhe gjaku; dhe kėta tė tre janė tė njė mendimi.

  5:7 Nė qoftė se ne pranojmė dėshminė e njerėzve, dėshmia e Perėndisė ėshtė mė e madhe, sepse kjo ėshtė dėshmia e Perėndisė qė ai dha pėr Birin e tij.

  5:8 Ai qė beson nė Birin e Perėndisė ka kėtė dėshmi nė vetvete; ai qė nuk beson te Perėndia, e ka bėrė atė gėnjeshtar, sepse nuk i besoi dėshmisė qė Perėndia dha pėr Birin e tij.

  5:9 Dhe dėshmia ėshtė kjo: Perėndia na dha jetėn e pėrjetshme dhe kjo jetė ėshtė nė Birin e tij.

  5:10 Ai qė ka Birin, ka jetėn; ai qė nuk ka Birin e Perėndisė, nuk ka jetėn.

  5:11 Jua shkrova kėto gjėra juve qė besoni nė emrin e Birit tė Perėndisė, qė tė dini se keni jetėn e pėrjetshme dhe qė tė besoni nė emrin e Birit tė Perėndisė.

  5:12 Kjo ėshtė siguria qė kemi pėrpara tij: nėse kėrkojmė diēka sipas vullnetit tė tij, ai na e plotėson:

  5:13 Dhe nėse dimė se ai na i plotėson tė gjitha ato qė i kėrkojmė, ne dimė se i kemi ato qė i kėrkuam atij.

  5:14 Nė se dikush sheh vėllanė e vet se kryen njė mėkat qė nuk ēon nė vdekje, le t`i lutet Perėndisė, dhe ai do t`i japė jetėn, atyre qė bėjnė mėkat qė nuk ēon nė vdekje. Ka mėkat qė ēon nė vdekje nuk them qė ai tė lutet pėr kėtė.

  5:15 Ēdo paudhėsi ėshtė mėkat; por ka mėkat qė nuk ēon nė vdekje.

  5:16 Ne dimė se kushdo qė ka lindur nga Perėndia nuk mėkaton; ai qė ka lindur nga Perėndia e ruan veten e tij, dhe i ligu nuk e prek atė.

  5:17 Ne dimė se jemi nga Perėndia dhe se gjithė bota dergjet nė ligėsi.

  5:18 Por ne dimė se Biri i Perėndisė erdhi dhe na dha tė kuptuarit, qė ne tė njohim atė qė ėshtė i Vėrteti; dhe ne jemi nė tė Vėrtetin, nė Birin e tij Jezu Krisht; ky ėshtė i vėrteti Perėndi dhe jeta e pėrjetshme.

  5:19 Djema, ruani veten nga idhujt.

  5:20 Plaku; zonjės sė zgjedhur dhe bijve tė saj qė i dua nė tė vėrtetė, dhe jo vetėm unė, por edhe tė gjithė ata qė e kanė njohur tė vėrtetėn,

  5:21 pėr shkak tė sė vėrtetės qė qėndron nė ne dhe do tė jetė me ne pėrjetė:

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine