Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1THESSALONIANS 4

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  4:1 Sepse ju e dini se ē`urdhėrime ju lamė nga ana e Zotit Jezus.

  4:2 Sepse ky ėshtė vullneti i Perėndisė: shenjtėrimi juaj; tė hiqni dorė nga kurvėria;

  4:3 qė secili prej jush tė dijė ta mbajė enėn e vet nė shenjtėri dhe me nder,

  4:4 jo me pasione epshi, si johebre qė nuk e njohin Perėndinė,

  4:5 dhe qė askush tė mos mashtrojė ose t`ia hedhė nė punė vėllait tė vet, sepse Perėndia ėshtė hakmarrėsi pėr tė gjitha kėto gjėra, sikurse edhe ju thamė mė parė dhe e dėshmuam.

  4:6 Sepse Perėndia nuk na thirri nė ndyrėsi, por nė shenjtėrim.

  4:7 Prandaj ai qė i pėrbuz kėto gjėra, nuk pėrbuz njė njeri, por Perėndinė qė ju dha edhe Frymėn e tij tė Shenjtė.

  4:8 Sa pėr dashurinė vėllazėrore, nuk keni nevojė qė t`ju shkruaj, sepse ju vetė jeni tė mėsuar nga Perėndia qė tė doni njeri tjetrin.

  4:9 Sepse ju e bėni kėtė ndaj gjithė vėllezėrve qė janė nė gjithė Maqedoninė; por ne ju bėjmė thirrje, vėllezėr, qė nė kėtė tė shtohemi edhe mė shumė.

  4:10 dhe tė pėrpiqeni me kujdes tė jetoni nė paqe, tė merreni me gjėrat tuaja dhe tė punoni me duart tuaja, ashtu si ju kemi urdhėruar,

  4:11 qė tė silleni me nder ndaj atyre qė janė jashtė dhe tė mos keni nevojė pėr asgjė.

  4:12 Tashmė, vėllezėr, nuk duam qė tė jeni nė mosdije pėrsa u pėrket atyre qė flenė, qė tė mos trishtoheni si tė tjerėt qė nuk kanė shpresė.

  4:13 Sepse, po tė besojmė se Jezusi vdiq dhe u ringjall, besojmė gjithashtu qė Perėndia do tė sjellė me tė, me anė tė Jezusit, ata qė kanė fjetur.

  4:14 Dhe kėtė po jua themi me fjalėn e Zotit: ne tė gjallėt, qė do tė mbetemi deri nė ardhjen e Zotit, nuk do tė jemi pėrpara atyre qė kanė fjetur,

  4:15 sepse Zoti vetė, me njė urdhėr, me zė kryeengjėlli dhe me borinė e Perėndisė, do tė zbresė nga qielli dhe ata qė vdiqėn nė Krishtin do tė ringjallen tė parėt;

  4:16 pastaj ne tė gjallėt, qė do tė kemi mbetur, do tė rrėmbehemi bashkė me ata mbi retė, pėr tė dalė pėrpara Zotit nė ajėr; dhe kėshtu do tė jemi pėrherė bashkė me Zotin.

  4:17 Ngushėlloni, pra, njėri-tjetrin me kėto fjalė.

  4:18 Sa pėr kohėt dhe pėr stinėt, vėllezėr, nuk keni nevojė qė t`ju shkruaj,

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine