Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2TIMOTHY 4

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  4:1 prediko fjalėn, ngul kėmbė me kohė e pa kohė, kritiko dhe qorto, kėshillo me ēdo durim e doktrinė.

  4:2 Sepse do tė vijė koha kur njerėzit nuk do ta durojnė doktrinėn e shėndoshė, por, sipas ėndjeve tė veta, do tė mbledhin grumbull mėsues pėr tė gudulisur veshėt

  4:3 dhe do t`i largojnė veshėt nga e vėrteta e do t`i sjellin drejt pėrrallave.

  4:4 Por ti rri syēelė nė ēdo gjė, duro vuajtjet, kryeje punėn e ungjilltarit, pėrmbushe plotėsisht shėrbesėn tėnde.

  4:5 Sa pėr mua, po derdhem si ofertė pije, dhe koha e nisjes sime arriti.

  4:6 Luftėn e mirė e luftova, e pėrfundova vrapimin, e ruajta besimin.

  4:7 Pas kėsaj mė pret gati kurora e drejtėsisė qė Perėndia, gjykatėsi i drejtė, do tė ma japė atė ditė, dhe jo vetėm mua, por edhe gjithė atyre qė presin me dashuri tė shfaqurit e tij.

  4:8 Pėrpiqu tė vish shpejt tek unė,

  4:9 sepse Dema mė la, sepse deshi kėtė botė, dhe iku nė Thesaloniki; Kreshenci nė Galati, Titi nė Dalmaci.

  4:10 Me mua ėshtė vetėm Lluka; merre Markun dhe sille me vete, sepse e kam shumė tė dobishėm pėr shėrbesė.

  4:11 Tikikun e dėrgova nė Efes.

  4:12 Kur tė vish, sill mantelin qė lashė nė Troadė, pranė Karpit, dhe librat, sidomos pergamenat.

  4:13 Aleksandri, remtari, mė bėri shumė tė kėqija; Zoti ia shpagoftė sipas veprave tė tij.

  4:14 Ruaju edhe ti prej tij, sepse ka qenė kundėrshtar i madh i fjalėve tona.

  4:15 Nė mbrojtjen time tė parė nė gjyq askush nuk qe me mua, por tė gjithė mė lanė; kjo tė mos u numėrohet pėr faj.

  4:16 Por Zoti mė ndenji pranė dhe mė dha fuqi, qė me anėn time predikimi i ungjillit tė kryhej plotėsisht dhe ta dėgjonin tė gjithė johebrenjtė; dhe unė shpėtova nga goja e luanit.

  4:17 Edhe Zoti do tė mė shpėtojė nga ēdo vepėr e keqe dhe do tė mė ruajė pėr mbretėrinė e tij qiellore. Lavdi atij nė shekuj tė shekujve. Amen.

  4:18 Tė fala Prishilės dhe Akuilės dhe shtėpisė sė Onesiforit.

  4:19 Erasti mbeti nė Korint, por Trofimin e lashė tė sėmurė nė Milet.

  4:20 Pėrpiqu tė vish pėrpara dimrit. Tė pėrshėndetin Eubuli, Pudenti, Lini, Klaudja dhe tė gjithė vėllezėrit.

  4:21 Zoti Jezu Krisht qoftė me frymėn tėnde! Hiri qoftė me ju! Amen.

  4:22 Pali, shėrbėtor i Perėndisė dhe apostull i Jezu Krishtit, sipas besimit tė tė zgjedhurve tė Perėndisė dhe njohjes tė sė vėrtetės qė ėshtė sipas perėndishmėrisė,

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine