Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - GENESIS 10

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  10:1 Kėta janė pasardhėsit e bijve tė Noeut: Semit, Kamit dhe Jafetit; mbas pėrmbytjes, atyre u lindėn fėmijė.

  10:2 Jafeti pati si bij: Gomerin, Magogun, Madainin, Javanin, Tubalin, Meshekun dhe Tirasin.

  10:3 Bijtė e Gomerit qenė: Ashkenazi, Rifathi dhe Togarmahu.

  10:4 Bijtė e Javanit qenė: Elishami, Tarshishi, Kitimi dhe Dodanimi.

  10:5 Prej tyre rrjedhin popujt e shpėrndarė nė ishujt e kombeve, nė vendet e tyre tė ndryshme, secili simbas gjuhės sė vet, simbas familjeve tė tyre dhe kombeve tė tyre.

  10:6 Bijtė e Kamit qenė: Kushi, Mitsraimi, Puti dhe Kanaani.

  10:7 Bijtė e Kushit qenė: Seba, Havilahu, Sabtahu, Raamahu dhe Sabtekahu; dhe bijtė e Raamahut qenė: Sheba dhe Dedani.

  10:8 Kushit i lindi Nimrodi, qė filloi tė jetė njė njeri i fuqishėm mbi tokė.

  10:9 Ai qe njė gjahtar i fuqishėm para Zotit; prandaj thuhet: "Si Nimrodi, gjahtari i fuqishėm para Zotit".

  10:10 Dhe fillimi i mbretėrimit tė tij qe Babeli, Ereku, Akadi dhe Kalmehu nė vendin e Shinarit.

  10:11 Nga ky vend shkoi nė Asiri dhe ndėrtoi Ninivėn, Rehoboth-Irin dhe Kalahun;

  10:12 midis Ninivės dhe Kalahut ndėrtoi Resenin (qė ėshtė qyteti i madh).

  10:13 Mitsraimit i lindėn Ludimėt, Ananimėt, Lehabimėt, Nuftuhimėt,

  10:14 Pathrusimėt, Kasluhimėt (prej tė cilėve dolėn Filistejtė) dhe Kaftorimėt.

  10:15 Kanaanit i lindi Sidoni, i parėlinduri i tij, dhe Heti,

  10:16 dhe Gebusejtė, Amorejtė, Girgasejtė,

  10:17 Hivejtė, Arkejtė, Sinejtė,

  10:18 Arvadejtė, Cemarejtė dhe Hamathejtė. Pastaj familjet e Kanaanėve u shpėrndanė.

  10:19 Dhe kufijtė e Kanaanėve shkuan nga Sidoni, nė drejtim tė Gerarit, deri nė Gaza; dhe nė drejtim tė Sodomės, Gomorės, Admės dhe Ceboimoit deri nė Lesha.

  10:20 Kėta janė bijtė e Kamit, simbas familjeve tė tyre, simbas gjuhėve tė tyre, nė vendet e tyre, nė kombet e tyre.

  10:21 Edhe Semit, babai i tė gjithė fėmijėve tė Eberit dhe vėlla madhor i Jafetit, i lindėn bij.

  10:22 Bijtė e Semit qenė: Elami, Asuri, Arpakshadi, Ludi dhe Arami.

  10:23 Bijtė e Aramit qenė: Uzi, Huli, Getheri dhe Mashi.

  10:24 Nga Arpakshadi lindi Shelahu dhe nga Shelahu Eberi.

  10:25 Eberit i lindėn dy bij; emri i njėrit prej tyre ishte Peleg, sepse nė ditėt e tij toka u nda, dhe emri i tė vėllait ishte Joktan.

  10:26 Nga Joktani lindėn Almodadi, Shelefi, Hatsarmavethi dhe Jerahu,

  10:27 Hadorami, Uzali, Diklahu,

  10:28 Obali, Abimaeli, Sheba,

  10:29 Ofiri, Havilahu dhe Jobabi. Tėrė kėta qenė bij tė Joktanit.

  10:30 Dhe vendbanimi i tyre qe mali lindor, nga Mesha deri nė Sefar.

  10:31 Kėta janė bijtė e Semit, simbas familjeve tė tyre, simbas gjuhėve tė tyre, nė vendet e tyre simbas kombėve tė tyre.

  10:32 Kėto janė familjet e bijve tė Noeut, simbas brezave tė tyre, nė kombet e tyre; dhe prej tyre dolėn kombet qė u shpėrndanė nė tokė mbas pėrmbytjes.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine