Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ISAIAH 35

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  35:1 Shkretėtira dhe toka e thatė do tė gėzohen, vetmia do tė gėzohet dhe do tė lulėzojė si trėndafili;

  35:2 do tė lulėzojė shumė dhe do tė ngazėllojė me hare dhe britma gėzimi. Do t`u jepet lavdia e Libanit, madhėshtia e Karmelit dhe e Sharonit. Ata do tė shohin lavdinė e Zotit, madhėshtinė e Perėndisė tonė.

  35:3 Forconi duart e dobėsuara, bėjini tė qėndrueshėm gjunjėt e pasigurt!

  35:4 U thoni atyre qė e kanė humbur zemrėn: "Bėhuni tė fortė, mos kini frikė!". Ja, Perėndia juaj do tė vijė me hakmarrjen dhe me shpėrblimin e Perėndisė; do tė vijė ai vetė pėr t`ju shpėtuar.

  35:5 Atėherė do tė hapen sytė e tė verbėrve dhe veshėt e tė shurdhėve;

  35:6 atėherė ēalamani do tė kėrcejė si njė dre dhe gjuha e memecit do tė bėrtasė nga gėzimi, sepse do tė dalin ujėra nė shkretėtirė dhe pėrrenj nė vendin e vetmuar.

  35:7 Vendi i thatė do tė bėhet pellg dhe toka e etur pėr ujė burim ujėrash; nė vendet ku shtriheshin ēakejtė do tė ketė bar me kallamishte dhe xunkth.

  35:8 Aty do tė jetė rruga kryesore, njė rrugė qė do tė quhet "rruga e shenjtė"; asnjė i papastėr nuk do tė kalojė nėpėr tė; ajo do tė jetė vetėm pėr ata qė e ndjekin; edhe mendjeshkurtėrit nuk do tė mund tė humbasin.

  35:9 Luani nuk do tė jetė mė, as edhe ndonjė bishė e egėr nuk do tė dalė aty ose nuk do tė duket, por do tė ecin tė ēliruarit.

  35:10 Tė shpėtuarit nga Zoti do tė kthehen, do tė vijnė nė Sion me britma gėzimi dhe njė hare e pėrjetshme do tė kurorėzojė kokėn e tyre; do tė kenė gėzim dhe lumturi, dhe dhembja e rėnkimi do tė ikin.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine