Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ISAIAH 56

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  56:1 Kėshtu thotė Zoti: "Respektoni tė drejtėn dhe zbatoni drejtėsinė, sepse shpėtimi im ėshtė duke ardhur dhe drejtėsia ime do tė shfaqet.

  56:2 Lum njeriu qė vepron kėshtu dhe biri i njeriut qė i pėrmbahet kėsaj, qė respekton tė shtunėn pa e pėrdhosur dhe qė e pėrmban dorėn e tij nga kryerja e ēfarėdo veprimi tė keq".

  56:3 Tė mos thotė biri i tė huajit qė ėshtė bashkuar me Zotin: "Zoti me siguri mė ka pėrjashtuar nga populli i tij". Dhe tė mos thotė eunuku: "Ja, unė jam njė dru i thatė".

  56:4 Sepse kėshtu thotė Zoti: "Eunukėt qė respektojnė tė shtunat e mia, qė zgjedhin atė qė mė pėlqen mua dhe qė i pėrmbahen me vendosmėri besėlidhjes sime,

  56:5 do t`u jap atyre nė shtėpinė time dhe brenda mureve tė mia njė vend dhe njė emėr, qė do tė vlejė mė tepėr nga ai i bijve dhe i bijave; do t`u jap atyre njė emėr tė pėrjetshėm qė nuk do tė fshihet kurrė.

  56:6 Bijtė e tė huajve qė janė bashkuar me Zotin pėr t`i shėrbyer, pėr tė dashur emrin e Zotit dhe pėr tė qenė shėrbėtorė tė tij, tėrė ata qė respektojnė tė shtunėn pa e pėrdhosur dhe qė i pėrmbahen me vendosmėri besėlidhjes sime,

  56:7 do t`i ēoj nė malin tim tė shenjtė dhe do t`i mbush me gėzim nė shtėpinė time tė lutjes; olokaustet e tyre dhe flijimet e tyre do tė pėlqehen mbi altarin tim, sepse shtėpia ime do tė quhet shtėpi lutjeje pėr tė gjithė popujt".

  56:8 Zoti, Zoti, qė i mbledh tė shpėrndarit e Izraelit, thotė: "Unė do tė mbledh rreth tij edhe tė tjerė, pėrveē atyre qė kam mbledhur".

  56:9 O ju mbarė, kafshė tė fushave, ejani pėr tė ngrėnė; ejani, ju mbarė kafshė tė pyllit!

  56:10 Rojtarėt e tyre janė tė verbėr, janė tė gjithė tė paditur, janė tė gjithė qen memecė, tė paaftė tė lehin; shohin ėndrra, rrinė shtrirė, u pėlqen tė dremitin.

  56:11 Janė qen llupės, qė nuk ngopen kurrė, janė barinj qė nuk kuptojnė asgjė; ndjekin tė gjithė rrugėn e tyre, secili shikon interesin e vet, pėr llogari tė vet.

  56:12 "Ejani", thonė, "do tė marr verė dhe do tė dehemi me pije dehėse; nesėr do tė jetė si sot, madje shumė mė mirė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine