Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ISAIAH 8

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  8:1 Zoti mė tha: "Merr njė rrasė tė madhe dhe shkruaj mbi tė me shkronja tė zakonshme: "Maher-Shalal-Hash-Baz"".

  8:2 Atėherė mora me vete pėr tė dėshmuar si dėshmitarė tė besuar, priftin Uria dhe Zakarian, birin e Jaberekiahut.

  8:3 U bashkova gjithashtu me profeteshėn dhe kjo mbeti shtatzėnė dhe lindi njė djalė. Atėherė Zoti mė tha: "Quaje Maher-Shalal-Hash-Baz;

  8:4 sepse para se fėmija tė dijė tė thotė: "Ati im", o "Nėna ime", pasuritė e Damaskut dhe plaēka e Samarias do tė ēohen para mbretit tė Asirisė".

  8:5 Zoti mė foli akoma dhe mė tha:

  8:6 "Me qenė se ky popull ka pėrēmuar ujėrat e Siloeut qė rrjedhin ėmbėl dhe kėnaqet pėr shkak tė Retsinit dhe tė birit tė Remaliahut,

  8:7 prandaj ja, Zoti do tė bėjė qė mbi ta tė vėrshojnė ujėrat e Lumit, tė fuqishme dhe tė bollshme, domethėnė mbreti i Asirisė dhe tėrė lavdia e tij; do tė ngrihet mbi tė gjitha kanalet e tij dhe do tė vėrshojė nga tė gjitha brigjet e tij.

  8:8 Do tė kalojė nėpėrmes Judės, do tė vėrshojė dhe do tė kalojė pėrtej deri sa tė arrijė te qafa dhe krahėt e tij tė shpalosur do tė mbulojnė tėrė hapėsirėn e vendit tėnd, o Emanuel.

  8:9 Bashkohuni, pra, madje me vrull, o popuj, por do tė bėheni copė-copė, dėgjoni, o ju mbarė vėnde tė largėta. Ngjeshuni, pra, por do tė bėheni copė-copė; ngjeshuni, pra, por do tė bėheni copė-copė.

  8:10 Bėni, pra, plane, por do tė dalin bosh. Thoni njė fjalė, por ajo nuk do tė realizohet, sepse Perėndia ėshtė me ne".

  8:11 Sepse kėshtu mė ka folur Zoti me dorė tė fuqishme dhe mė ka lajmėruar tė mos eci nėpėr rrugėn e kėtij populli, duke thėnė:

  8:12 "Mos quani pėrbetim tė gjitha ato qė ky popull i quan pėrbetim, mos kini frikė nga ajo qė ai druan dhe mos u trembni.

  8:13 Zotin e ushtrive, atė duhet tė shenjtėroni. Ai tė jetė frika juaj, tmerri juaj".

  8:14 Ai do tė jetė njė shenjtėrore, por edhe njė gur pengese, njė shkėmb pengimi pėr tė dy shtėpitė e Izraelit, njė lak dhe njė kurth pėr banorėt e Jeruzalemit.

  8:15 Midis tyre shumė persona do tė pengohen, do tė bien, do tė bėhen copė, do tė mbeten nė lak dhe do tė kapen.

  8:16 "Mbylle kėtė dėshmi, vulose kėtė ligj midis dishepujve tė mi".

  8:17 Unė pres Zotin, qė fsheh fytyrėn e tij nė shtėpinė e Jakobit, dhe kam shpresė tek ai.

  8:18 Ja, unė dhe bijtė qė Zoti mė ka dhėnė jemi shenja dhe njė parashikues nė Izrael nga ana e Zotit tė ushtrive, qė banon nė malin Sion.

  8:19 Nė rast se ju thuhet: "Kėshillohuni me mediumet dhe me magjistarėt, qė murmuritin dhe pėrshpėritin, pėrgjigjuni: "A nuk duhet njė popull tė konsultojė Perėndinė e tij? A duhet, vallė, t`u drejtohet tė vdekurve pėr llogari tė tė gjallėve?".

  8:20 Pėrmbahuni ligjit dhe dėshmisė! Nė rast se njė popull nuk flet nė kėtė mėnyrė, kjo do tė thotė se ai nuk ka dritė.

  8:21 Ai do tė sillet nėpėr vendin e tij i raskapitur dhe i uritur; dhe kur tė jetė i uritur do tė pezmatohet dhe do tė mallkojė mbretin e tij dhe Perėndinė e tij. Do ta kthejė shikimin lart,

  8:22 pastaj do ta kthejė drejt tokės, dhe ja fatkeqėsi, errėsirė, terr plot me ankth, dhe do tė shtyhet nė terrin mė tė dėndur.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine