Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - NEHEMIAH 12

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  12:1 Kėta janė priftėrinjtė dhe Levitėt qė u kthyen me Zorobabelin, birin e Shealthielit, dhe me Jeshuan: Serajahu, Jeremia, Ezdra,

  12:2 Amariahu, Malluku, Hatushi,

  12:3 Shekaniahu, Rehumi, Meremothi,

  12:4 Ido, Ginethoi, Abijahu,

  12:5 Mijamini, Maadiahu, Bilgahu,

  12:6 Shemajahu, Jojaribi, Jedajahu,

  12:7 Sallu, Amoku, Hilkiahu dhe Jedajahu. Kėta ishin krerėt e priftėrinjve dhe tė vėllezėrve tė tyre nė kohėn e Jeshuas.

  12:8 Levitėt pėrfaqėsoheshin nga Jeshua, Binu, Kamieli, Sherebiahu, Juda dhe Mataniahu, qė ishte caktuar bashkė me vėllezėrit e tij nė kėngėn e falenderimit.

  12:9 Bakbukiahu dhe Uni, vėllezėr tė tyre, rrinin pėrballė tyre sipas funksioneve tė tyre.

  12:10 Jeshuas i lindi Jojakimi; Jojakimit i lindi Eliashibi; Eliashibit i lindi Jojada,

  12:11 Jojadas i lindi Jonathani; Joathanit i lindi Jadua.

  12:12 Nė kohėn e Jojakimit, priftėrinjtė tė parėt e shtėpive atėrore ishin si vijon: nga shtėpia e Serajahut, Merajahu; nga ajo e Jeremias, Hananiahu;

  12:13 nga ajo e Ezdras, Meshulami; nga ajo e Amariahut, Jehohanani;

  12:14 nga ajo e Melikut, Jonathani; nga ajo e Shebaniahut, Jozefi;

  12:15 nga ajo e Harimit, Adna; nga ajo e Merajothit, Helkai;

  12:16 nga ajo e Idos, Zakaria; nga ajo e Ginethonit, Meshulami;

  12:17 nga ajo e Abijahut, Zikri; nga ajo e Miniaminit dhe e Moadiahut, Piltai;

  12:18 nga ajo e Bilgahut, Shamua; nga ajo e Shemajahut, Jonathani;

  12:19 nga ajo e Jojaribit, Matenai; nga ajo e Jedajahut, Uzi;

  12:20 nga ajo e Sallait, Kallai; nga ajo e Amokut, Eberi;

  12:21 nga ajo e Hilkiahut, Hashabiahu dhe nga ajo e Jedajahut, Nethaneeli.

  12:22 Gjatė mbretėrimit tė Darit, Persianit, u regjistruan bashkė me priftėrinjtė, Levitėt qė ishin tė parė tė shtėpive atėrore nė kohėn e Eliashibit, tė Jojadas, tė Johananit dhe tė Jaduas.

  12:23 Bijtė e Levit, qė ishin tė parė tė shtėpive atėrore, u regjistruan pėrkundrazi nė librin e Kronikave deri nė kohėn e Johananit, birit tė Eliashibit.

  12:24 Krerėt e Levitėve Hashabiahu, Sherabiahu dhe Jeshua, bir i Kadmielit, bashkė me vėllezėrit e tyre, qė rrinin pėrballė tyre, kėndonin himne lėvdimi dhe falenderimi me grupe tė alternuara, sipas urdhrit tė Davidit, njeriut tė Perėndisė.

  12:25 Mataniahu, Bakbukiahu, Obadiahu, Meshulami, Talmoni dhe Akubi ishin derėtarė dhe ruanin magazinat e portave.

  12:26 Kėta jetonin nė kohėn e Jojakimit, birit tė Jeshuas, bir i Jotsadakut, dhe nė kohėn e Nehemias, qeveritarit, dhe tė Ezdras, qė ishte prift dhe shkrues.

  12:27 Pėr kushtimin e mureve tė Jeruzalemit dėrguan tė kėrkojnė Levitė nga tėrė vendet e tyre, pėr t`i sjellė nė Jeruzalem qė tė kremtonin kushtimin me gėzim, me lavderime dhe me kėngė, me cembale, me harpa dhe me qeste.

  12:28 Dhe bijtė e kėngėtarėve u mblodhėn nga krahina pėrreth Jeruzalemit, nga fshatrat e Netofathitėve,

  12:29 nga Beth-Gilgali, nga fusha e Gebas dhe tė Azmavethit, sepse kėngėtarėt kishin ndėrtuar fshatra pėrreth Jeruzalemit.

  12:30 Priftėrinjtė dhe Levitėt u pastruan vetė dhe pastruan popullin, portat dhe muret.

  12:31 Pastaj unė bėra tė hipnin mbi muret krerėt e Judės dhe formova kėshtu dy kore tė mėdha lėvdimi. I pari u nis nė tė djathtė, mbi muret, nė drejtim tė portės sė Plehut;

  12:32 prapa tij ecnin Hoshajahu, gjysma e krerėve tė Judės,

  12:33 Azaria, Ezdra, Meshulami,

  12:34 Juda, Beniamini, Shemajahu, Jeremia,

  12:35 dhe disa nga bijtė e priftėrinjve me boritė e tyre: Zakaria, bir i Jonathanit, bir i Shemajahut, bir i Mataniahut, bir i Mikajahut, bir i Zakurit, bir i Asafit,

  12:36 dhe vėllezėrit e tij Shemajahu, Azareeli, Milalai; Gilalaji, Maai, Nethaneeli, Juda dhe Hanani, me veglat muzikore tė Davidit, njeriut tė Perėndisė. Ezdra, shkruesi, ecte nė krye tė tyre.

  12:37 Kur arritėn te porta e Burimit u ngjitėn drejtpėrdrejtė nėpėr shkallėt e qytetit tė Davidit, ku muret lartohen mbi shtėpinė e Davidit, deri te porta e Ujėrave, nė lindje.

  12:38 Kori i dytė i lėvdimit mori drejtimin e kundėrt; unė e ndiqja me gjysmėn e popullit, mbi muret, mbi kullėn e Furrave, deri te muri i Gjerė,

  12:39 pastaj mbi portėn e Efraimit, mbi portėn e Vjetėr, mbi portėn e Peshqve, mbi kullėn e Hananeelit, mbi kullėn e Meahut, deri te porta e Deleve; kori u ndal te porta e Burgut.

  12:40 Dy koret e lėvdimit u ndalėn te shtėpia e Perėndisė; kėshtu bėra edhe unė me gjysmėn e gjyqtarėve qė ishin me mua,

  12:41 dhe priftėrinjtė Eliakim, Maasejah, Minialin, Mikajah, Elioenai, Zakaria, Hananiahu me boritė,

  12:42 dhe Maasejahu, Shemajahu, Eleazari, Uzi, Jehohanani, Milkijahu, Elami dhe Ezetri. Kėngėtarėt kėnduan me zė tė lartė nėn drejtimin e Jezrahiahut.

  12:43 Atė ditė ofruan flijime tė mėdha dhe u gėzuan sepse Perėndia i kishte mbushur me njė gėzim tė madh. Edhe gratė dhe fėmijėt u gėzuan; dhe gėzimi i Jeruzalemit dėgjohej nga larg.

  12:44 Nė atė kohė disa njerėz u caktuan pėr dhomat qė shėrbenin si magazina pėr ofertat, pėr prodhimet e para dhe pėr tė dhjetat, pėr tė mbledhur aty nga arat e qyteteve pjesėt e caktuara nga ligji pėr

  12:45 Ata e kryenin shėrbimin e Perėndisė tė tyre dhe shėrbimin e pastrimit, bashkė me kėngėtarėt dhe me derėtarėt, sipas urdhrit tė Davidit dhe tė Salomonit, qė ishte biri i tij.

  12:46 Nė lashtėsi, nė kohėn e Davidit dhe tė Asafit, kishte nė tė vėrtetė drejtues kėngėtarėsh dhe kėngė lėvdimi dhe falenderimi drejtuar Perėndisė.

  12:47 Nė kohėn e Zerubabelit dhe tė Nehemias, gjithė Izraeli u jepte ēdo ditė racionet e caktuara kėngėtarėve dhe derėtarėve; vinte gjithashtu mėnjanė racionin pėr Levitėt, dhe Levitėt vinin mėnjanė racionin e shenjtėruar pėr bijtė e Aaronit.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine