Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - NEHEMIAH 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 Eliashibi, kryeprifti, u ngrit atėherė bashkė me vėllezėrit e tij priftėrinj dhe ndėrtuan portėn e Deleve; e shenjtėruan dhe ia vunė kanatet. Vazhduan tė ndėrtojnė deri nė kullėn e Meahut, qė pastaj

  3:2 Pranė Eliashibit ndėrtuan njerėzit e Jerikos dhe pranė tyre ndėrtoi Zakuri, bir i Imrit.

  3:3 Bijtė e Senaahut ndėrtuan portėn e Peshqve, bėnė kasėn dhe vunė kanatet e saj, bravat dhe shufrat.

  3:4 Pranė tyre punonte pėr riparimet Meremothi, bir i Urias, qė ishte bir i Kotsit; pranė tyre pėr riparimet punonte Meshullami, bir i Berekiahut, qė ishte bir i Meshezabeelit; pranė tyre punonte pėr riparimet Tsadoku, bir i Baanas;

  3:5 pranė tyre pėr riparimet punonin Tekoitėt; por fisnikėt midis tyre nuk e ulėn qafėn pėr tė bėrė punėn e Zotit tė tyre.

  3:6 Jehojada, bir i Paseahut, dhe Meshulami, bir i Besodejahut, restauruan portėn e Vjetėr; bėnė kasėn dhe vunė kanatet e saj, bravat dhe shufrat.

  3:7 Pranė tyre punonin pėr riparimin e selisė sė qeveritarit tė krahinės matanė Lumit Melatiahu, Gabaoniti, Jadoni Meronithiti dhe njerėzit e Gabaonit dhe tė Mitspahut.

  3:8 Pranė tyre punonte pėr riparimet Uzieli, bir i Harhajahut, njė ndėr argjendarėt; pranė tij punonte pėr riparimet Hananiahu, njė nga parfumierėt. Ata e pėrforcuan Jeruzalemin deri nė Murin e Gjerė.

  3:9 Pranė tyre punoi pėr riparimet Refajahu, bir i Hurit, kryetar i gjysmės sė rrethit tė Jeruzalemit.

  3:10 Pranė tyre punonte pėr riparimet, pėrballė shtėpisė sė tij, Jedajahu, bir i Harumafit; pranė tij punonin pėr riparimet Hatushi, bir i Hashabnejahut.

  3:11 Malkijahu, bir i Harimit, dhe Hashshubi, bir i Pahath-Moabit, ndreqėn njė pjesė tjetėr tė mureve dhe kullėn e Furrave.

  3:12 Pranė tij punonte pėr riparimet, bashkė me bijat e tij, Shalumi, bir i Haloheshit, kryetar i gjysmės sė rrethit tė Jeruzalemit.

  3:13 Hanuni dhe banorėt e Zanoahit ndreqėn portėn e Luginės; e ndėrtuan dhe i vunė kanatet, bravat dhe shufrat. Pėrveē kėsaj ndreqėn njė mijė kubitė muri deri nė portėn e Plehut.

  3:14 Malkijahu, bir i Rekabit, kryetar i rrethit tė Beth-Hakeremit, ndreqi portėn e Plehut; e ndėrtoi, dhe i vuri kanatet, bravat dhe shufrat.

  3:15 Shalumi, bir i Kol-Hezeut, kryetar i rrethit tė Mitspahut, ndreqi portėn e Burimit; e ndėrtoi, e mbuloi dhe i vuri kanatet, bravat dhe shufrat. Ndreqi gjithashtu murin e pishinės tė Siloes, pranė kopshtit tė mbretit, deri nė shkallėzat qė zbresin nga qyteti i Davidit.

  3:16 Pas tij Nehemia, bir i Azbukut, kryetar i gjysmės sė rrethit tė Beth-Zurit, punoi pėr riparimet deri pėrpara varreve tė Davidit, deri te pishina artificiale dhe deri te shtėpia e Trimave.

  3:17 Pas tij punuan pėr riparimet Levitėt, nėn drejtimin e Rehumit, birit tė Banit; pranė tij punonte pėr riparimet pėr rrethin e tij Hashabia, kryetar i gjysmės sė rrethit tė Keilahut.

  3:18 Pas tij punuan pėr riparimet vėllezėrit e tyre, nėn mbikėqyrjen e Bavait, birit tė Henadat, kryetar i gjysmės tjetėr tė rrethit tė Keilahut.

  3:19 Pranė tij Ezeri, bir i Jeshuas, kryetar i Mitspahut, ndreqi njė pjesė tjetėr tė mureve, pėrballė tė pėrpjetės sė arsenalit, nė qoshe.

  3:20 Mbas tij Baruku, bir i Zabait, riparoi me zell tė madh njė pjesė tjetėr tė mureve, nga qoshja deri te porta e shtėpisė sė Eliashibit, kryepriftit.

  3:21 Mbas tij Meremothi, bir i Urias, qė ishte bir i Kotsit, ndreqi njė pjesė tjetėr tė mureve, nga porta e shtėpisė sė Eliashibit deri nė skajin e shtėpisė sė Eliashibit.

  3:22 Mbas tij punuan pėr riparimet priftėrinjtė qė banonin pėrreth.

  3:23 Mbas tyre Beniamini dhe Hashubi punuan pėr riparimet pėrballė shtėpisė sė tyre. Mbas tyre Azaria, bir i Maasejahut, qė ishte bir i Ananiahut, punoi pėr riparimet afėr shtėpisė sė tij.

  3:24 Mbas tij Binui, bir i Henadadit, ndreqi njė pjesė tjetėr tė mureve, nga shtėpia e Azarias deri nė kthesė, domethėnė nė qoshe.

  3:25 Palali, bir i Uzait, bėri riparime pėrballė kthesės dhe kullės qė spikat nga shtėpia e epėrme e mbretit, qė ishte pranė oborrit tė burgut. Mbas tij bėri riparime Pedajahu, bir i Paroshit.

  3:26 Nethinejtė, qė banonin mbi Ofelin, bėnė riparime deri pėrpara portės sė Ujėrave, nė drejtim tė lindjes, dhe pėrballė kullės qė spikaste.

  3:27 Mbas tyre Tekoitėt riparuan njė pjesė tjetėr tė mureve, pėrballė kalasė sė madhe qė spikaste dhe deri nė murin e Ofelit.

  3:28 Mbi portėn e Kuajve, priftėrinjtė punuan nė riparimet, secili pėrballė shtėpisė sė vet.

  3:29 Mbas tyre Tsadoku, bir i Imerit, punoi pėr riparimet pėrballė shtėpisė sė tij. Mbas tij punoi Shemajahu, bir i Shekaniahut, qė ishte rojtar i portės lindore.

  3:30 Mbas tij Hananiahu, bir i Shelemiahut, dhe Hanuni, biri i gjashtė i Tsalafit, riparuan njė pjesė tjetėr tė mureve. Mbas tyre Meshullami, bir i Berekiahut, punoi pėr riparimet pėrballė banesės sė tij.

  3:31 Mbas tij Malkijahu, njė nga argjendarėt, mori pjesė nė riparimet deri nė shtėpitė e Nethinejve dhe tė tregtarėve, pėrballė portės sė Mifkadit dhe deri nė tė pėrpjetėn e qoshes.

  3:32 Midis sė pėrpjetės sė qoshes dhe portės sė Deleve punuan pėr riparimet argjendarėt dhe tregtarėt.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine