Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - NUMBERS 10

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  10:1 Zoti i foli akoma Moisiut, duke i thėnė

  10:2 "Bėj dy bori prej argjendi; do t`i bėsh me argjend tė rrahur; do t`i pėrdorėsh pėr tė thirrur asamblenė dhe pėr tė lėvizur fushimet.

  10:3 Nėn tingullin e tė dyjave gjithė asambleja do tė mblidhet pranė teje, nė hyrje tė ēadrės sė mbledhjes.

  10:4 Nėn tingullin e njerės bori, prijėsit, krerėt e divizioneve tė Izraelit do tė mblidhen pranė teje.

  10:5 Kur do t`i bini alarmit pėr herė tė parė, ata qė janė nė lindje do tė vihen nė lėvizje.

  10:6 Kur do t`i bini alarmit pėr herė tė dytė, ata qė janė nė jug do tė vihen nė lėvizje; duhet t`i bini alarmit qė tė vihen nė lėvizje.

  10:7 Kur duhet tė mblidhet asambleja do t`i bini borisė, pa i rėnė alarmit.

  10:8 Do t`u bien borive bijtė e Aaronit, priftėrinjtė; ky do tė jetė njė statut i pėrjetshėm pėr ju dhe pėr trashėgimtarėt tuaj.

  10:9 Kur nė vendin tuaj do tė shkoni nė luftė kundėr armikut qė ju shtyp, do t`i bini alarmit me boritė; kėshtu do tė kujtoheni pėrpara Zotit Perėndisė tuaj, dhe do tė ēliroheni nga armiqtė tuaj.

  10:10 Po kėshtu nė ditėt tuaja tė gėzimit, nė festat tuaja tė caktuara dhe nė fillim tė muajve tuaj tė parė, do t`u bini borive me rastin e olokausteve dhe tė flijimeve tuaja tė falėnderimit; dhe kėshtu ato do tė bėjnė qė tė kujtoheni pėrpara Perėndisė tuaj. Unė jam Zoti, Perėndia juaj".

  10:11 Por ndodhi qė nė vitin e dytė, nė muajin e dytė, ditėn e njėzetė tė muajit, reja u ngrit mbi tabernakullin e dėshmisė.

  10:12 Dhe bijtė e Izraelit u nisėn pėr rrugė, duke lėnė shkretėtirėn e Sinait; pastaj reja u ndal nė shkretėtirėn e Paranit.

  10:13 Kėshtu u nisėn pėr rrugė herėn e parė simbas urdhrit qė Zoti kishte dhėnė me anė tė Moisiut.

  10:14 I pari lėvizi flamuri i kampit tė bijve tė Judės, i ndarė simbas formacioneve tė tij. Divizionin e Judės e komandonte Nahshoni, bir i Aminadabit.

  10:15 Nethaneeli, bir i Tsuarit, komandonte divizionin e fisit tė bijve tė Isakarit,

  10:16 ndėrsa Eliabi, bir i Helonit, komandonte divizionin e fisit tė bijve tė Zabulonit.

  10:17 Pastaj u ēmontua tabernakulli dhe bijtė e Merarit dhe tė Gershonit u nisėn pėr rrugė, duke transportuar tabernakullin.

  10:18 Pastaj u vu nė lėvizje flamuri i kampit tė Rubenit, i ndarė simbas formacioneve tė tij. Divizionin e Rubenit e komandonte Elitsuri, bir i Shedeurit.

  10:19 Shelumieli, bir i Tsurishadait, komandonte divizionin e fisit tė bijve tė Simeonit,

  10:20 ndėrsa Eliasafi, bir i Deuelit, komandonte divizionin e fisit tė bijve tė Gadit.

  10:21 Pastaj u vunė nė lėvizje Kehathitėt, duke transportuar sendet e shenjta; ata do ta ngrinin tabernakullin para ardhjes sė tyre.

  10:22 Pas kėsaj u nis flamuri i kampit tė bijve tė Efraimit, i ndarė simbas formacioneve tė tij. Divizionin e Efraimit e komandonte Elishama, bir i Amihudit.

  10:23 Gamalieli, bir i Pedahtsurit, komandonte divizionin e fisit tė bijve tė Manasit,

  10:24 ndėrsa Abidani, bir i Gideonit, komandonte divizionin e fisit tė bijve tė Beniaminit.

  10:25 Pastaj filloi tė lėvizė flamuri i kampit tė bijve tė Danit, i ndarė simbas formacioneve tė tij, qė pėrbėnte praparojėn e tė gjitha kampeve. Divizioni i Danit komandohej nga Ahiezieri, bir i Amishadait.

  10:26 Pagieli, bir i Okranit, komandonte divizionin e fisit tė bijve tė Asherit,

  10:27 ndėrsa Ahira, bir i Enanit, komandonte divizionin e fisit tė bijve tė Neftalit.

  10:28 Kjo ishte radha e marshimit tė bijve tė Izraelit, simbas divizioneve tė tyre. Kėshtu u vunė nė lėvizje.

  10:29 Por Moisiu i tha Hobabit, birit tė Reuelit, Madianitit, vjehrri i Moisiut: "Ne po vihemi nė marshim drejt vendit pėr tė cilin Zoti ka thėnė "Unė do t`jua jap". Eja me ne dhe do tė tė bėjmė tė mira,

  10:30 Hobabi iu pėrgjegj: "Unė nuk do tė vij, por do tė kthehem nė vendin tim te tė afėrmit e mi".

  10:31 Atėherė Moisiu i tha: "Mos na lėrė, sepse ti e di ku duhet tė fushojmė nė shkretėtirė dhe ti do tė jesh si sytė pėr ne.

  10:32 Nė qoftė se vjen me ne, ēdo tė mirė qė do tė na bėjė Zoti, ne do tė ta bėjmė ty".

  10:33 Kėshtu u nisėn nga mali i Zotit dhe ecėn tri ditė; dhe arka e besėlidhjes sė Zotit shkoi para tyre gjatė njė udhėtimi prej tri ditėsh, pėr tė gjetur njė vend ku ata tė pushonin.

  10:34 Dhe reja e Zotit qėndronte mbi ta gjatė ditės, kur niseshin nga kampi.

  10:35 Kur nisej arka, Moisiu thoshte; "Ēohu, o Zot, me qėllim qė tė shkatėrrohen armiqtė e tu dhe tė ikin me vrap para teje ata qė tė urrejnė!".

  10:36 Dhe kur ndalej, thoshte: "Kthehu, o Zot, pranė morisė sė madhe tė njerėzve tė Izraelit!".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine