Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 36

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  36:1 Mėkati i tė pabesit i thotė zemrės sime: "Nuk ekziston asnjė frikė nga Perėndia pėrpara syve tė tij.

  36:2 Sepse ai gėnjen veten e tij nė kėrkimin e fajit qė ka kryer nė urrejtjen ndaj tij.

  36:3 Fjalėt e gojės sė tij janė paudhėsi dhe mashtrim; ai ka pushuar sė qeni i urtė dhe nuk bėn mė tė mira.

  36:4 Ai thur paudhėsi nė shtratin e tij; vihet nė njė rrugė qė nuk ėshtė e mirė dhe qė nuk e dėnon tė keqen".

  36:5 O Zot, mirėsia jote arrin deri nė qiell dhe besnikėria jote deri te retė.

  36:6 Drejtėsia jote ėshtė si malet e Perėndisė, dhe gjykimet e tua janė si njė humnerė e madhe. O Zot, ti ruan njerėz dhe kafshė.

  36:7 O Perėndi, sa e ēmuar ėshtė mirėsia jote! Prandaj bijtė e njerėzve gjejnė strehė nėn hijen e krahėve tė tu;

  36:8 ata ngopen me bollėkun e shtėpisė sate, dhe ti u heq etjen nė pėrroin e kėnaqėsive tė tua.

  36:9 Sepse pranė teje ėshtė burimi i jetės, dhe me anė tė dritės sate ne shohim dritėn.

  36:10 Zgjate mirėsinė tėnde ndaj atyre qė tė njohin dhe drejtėsinė tėnde ndaj atyre qė janė tė drejtė nga zemra.

  36:11 Mos mė vėntė kėmbėn kryelarti dhe dora e tė pabesit mos mė marrtė me vete.

  36:12 Ja, ata qė kryejnė paudhėsi kanė rėnė; i kanė rrėzuar pėr tokė dhe nuk mund tė ringjallen pėrsėri.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine