Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - REVELATION 8

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  8:1 Dhe unė i pashė tė shtatė engjėjt qė qėndrojnė pėrpara Perėndisė, dhe atyre u dha shtatė bori.

  8:2 Pastaj erdhi njė engjėll tjetėr qė kishte njė temianicė ari dhe ndaloi pranė altarit; dhe iu dha shumė erė e kėndshme qė t`ua shtonte lutjeve tė tė gjithė shenjtorėve mbi altarin prej ari qė ishte pėrpara fronit.

  8:3 Dhe tymi i erėve tė kėndshme, tė ofruara me lutjet e shenjtorėve, u ngrit pėrpara Perėndisė nga dora e engjėllit.

  8:4 Pastaj enjėlli mori temianicėn, e mbushi nga zjarri i altarit dhe e hodhi mbi dhe; dhe u bėnė zėra, bubullima, vetima dhe njė tėrmet.

  8:5 Dhe tė shtatė engjėjt qė kishin tė shtatė boritė u bėnė gati t`i bien borisė.

  8:6 Engjėlli i parė i ra borisė, dhe u bė breshėr e zjarr, i pėrzier me gjak, dhe u hodhėn mbi dhe; dhe e treta e pemėve u dogj tėrėsisht, dhe ēdo bar i njomė u dogj tėrėsisht.

  8:7 Dhe engjėlli i dytė i ra borisė dhe diēka si njė mal i madh qė digjet nga zjarri u hodh nė det, dhe e treta e detit u bė gjak;

  8:8 dhe e treta e krijesave qė rrojnė nė det ngordhi, dhe e treta e anijeve u shkatėrruan.

  8:9 Dhe i treti engjėll i ra borisė, dhe ra nga qielli njė yll i madh qė digjej si pishtar, dhe ra mbi pjesėn e tretė tė lumenjve dhe mbi burimet e ujėrave.

  8:10 Dhe emri i yllit ėshtė "pelin" dhe e treta e ujėrave u bė pelin; dhe shumė njerėz vdiqėn pėr shkak tė kėtyre ujėrave, sepse u bėnė tė hidhura.

  8:11 Dhe i katėrti engjėll i ra borisė, dhe u godit pjesa e tret e diellit dhe pjesa e tret e hėnės dhe pjesa e tret e yjeve, qė tė errėsohej e treta e tyre dhe e treta e ditės e humbi shkėlqimin e saj, kėshtu edhe nata.

  8:12 Dhe pashė, dhe dėgjova njė engjėll qė fluturonte nė mes tė qiellit dhe thoshte me zė tė madh: ``Mjerė, mjerė, mjerė atyre qė banojnė mbi dhe, pėr shkak tė tė rėnave tė tjera tė borive qė tė tre engjėjtė do t`i bien``.

  8:13 Dhe i pesti engjėll i ra borisė, dhe unė pashė njė yll qė ra nga qielli pėrmbi tokė; dhe atij iu dha ēelėsi i pusit tė humnerės.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine