Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CORINTHIANS 8

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  8:1 Pėr sa u pėrket flijimeve pėr idhujt, ne e dime se tė gjithė kemi njohuri; njohuria krekos, kurse dashuria ndėrton.

  8:2 Nė qoftė se dikush mendon se di diēka, ai nuk di ende asgjė sikundėr duhet tė dijė.

  8:3 Por nė qoftė se dikush e do Perėndinė, ai ėshtė i njohur prej tij.

  8:4 Pra, pėr sa i pėrket tė ngrėnit tė flive qė u bėhen idhujve, ne e dimė se idhulli nuk ėshtė asgjė nė botė dhe se nuk ka Perėndi tjetėr, veē njė.

  8:5 Sepse, ndonėse ka tė ashtuquajtura perėndi nė qiell a nė tokė (sikurse ka shumė perėndi dhe shumė zotėr),

  8:6 pėr ne s`ka veēse njė Perėndi, Ati nga i cili janė tė gjitha gjėrat dhe ne nė tė; dhe njė Zot, Jezu Krishti, me anė tė tė cilit janė tė gjitha gjėrat, dhe ne jetojmė me anė tė tij.

  8:7 Por njohuria nuk ėshtė nė tė gjithė; madje disa, tė ndėrgjegjshėm pėr idhullin, hanė gjėra posi tė flijuara idhujve; dhe ndėrgjegja e tyre, duke qenė e dobėt, pėrlyhet.

  8:8 Por tė ngrėnit nuk na ēon te Perėndia; po tė hamė, nuk fitojmė asgjė mė tepėr dhe, po tė mos hamė, s`kemi gjė mė pak.

  8:9 Por kini mendjen se mos kjo liri qė keni tė bėhet pengesė pėr tė dobėtit.

  8:10 Sepse, nė qoftė se dikush tė sheh ty, qė ke njohuri, tė ulur nė tryezė nė njė tempull idhujsh, ndėrgjegja e tij, qė ėshtė e dobėt, a nuk do tė marrė guxim qė ai tė hajė gjėrat e flijiuara pėr idhujt?

  8:11 Edhe kėshtu, pėr shkak tė njohurisė sate, do tė humbasė vėllai yt i dobėt, pėr tė cilin vdiq Krishti.

  8:12 Dhe, kur mėkatoni kėshtu kundėr vėllezėrve, duke plagosur ndėrgjegjen e tyre tė dobėt, ju mėkatoni kundėr Krishtit.

  8:13 Prandaj, nė qoftė se njė ushqim skandalizon vėllanė tim, unė nuk do tė ha mė kurrė mish, qė tė mos e skandalizoj vėllanė tim.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine