Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - GALATIANS 4

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  4:1 por ai ėshtė nėn kujdestarė dhe administratorė deri nė kohėn e caktuar nga i ati.

  4:2 Kėshtu edhe ne, sa ishim tė mitur, ishim tė robėruar nėn elementet e botės,

  4:3 por, kur u mbush koha, Perėndia dėrgoi Birin e tij, tė lindur prej gruaje, tė nėnshtruar ligjit,

  4:4 qė tė shpengonte ata qė ishin nėn ligj, qė ne tė fitojmė birėrinė.

  4:5 Dhe, duke qenė se jeni bij, Perėndia dėrgoi Frymėn e Birit tė tij nė zemrat tuaja qė thėrret: ``Abba, Atė!``.

  4:6 Prandaj ti nuk je mė shėrbėtor, por bir; dhe nė qoftė se je bir, je edhe trashėgimtar i Perėndisė me anė tė Krishtit.

  4:7 Por atėherė, duke mos njohur Perėndinė, u shėrbyet atyre qė prej natyre nuk janė perėndi;

  4:8 kurse tani, mbasi njohėt Perėndinė, mė mirė tė them se u njohėt prej Perėndisė, vallė si ktheheni pėrsėri te elementet e dobėt dhe tė varfėr, tek tė cilėt doni pėrsėri t`u nėnshtroheni?

  4:9 Sepse ju i kremtoni me kujdes disa ditė, muaj, stinė dhe vite.

  4:10 Kam frikė se mos jam munduar mė kot pėr ju.

  4:11 O vėllezėr, bėhuni si unė, sepse edhe unė jam si ju; ju lutem, o vėllezėr, ju s`mė keni bėrė asnjė tė keqe.

  4:12 Dhe ju e dini se nė tė kaluarėn unė ju predikova ungjillin me dobėsi tė mishit;

  4:13 dhe ju nuk mė pėrbuzėt aspak dhe s`patėt neveri pėr provėn qė ishte nė mishin tim, por mė pranuat si engjėll Perėndie, si Jezu Krishtin vet.

  4:14 Cili ishte, pra, gėzimi juaj? Sepse unė dėshmoj pėr ju se, po tė qe e mundur, ju do tė nxirrnit edhe sytė tuaj dhe do tė m`i jepnit mua.

  4:15 A thua u bėra armiku juaj, duke ju thėnė tė vėrtetėn?

  4:16 Ata tregohen tė zellshėm ndaj jush, por jo pėr qėllime tė ndershme; madje ata duan t`ju shkėputin qė tė jeni tė zellshėm ndaj tyre.

  4:17 Mirė ėshtė tė jesh gjithnjė i zellshėm pėr tė mirė, dhe jo vetėm kur ndodhem midis jush.

  4:18 Djemtė e mi, qė unė i lind pėrsėri, derisa tė formohet Krishti nė ju!

  4:19 Do tė doja tashti tė isha midis jush dhe ta ndryshoja tingullin e zėrit tim, sepse jam ndėrdyshas ndaj jush.

  4:20 Po mė thoni, ju qė doni tė jeni nėn ligj, a nuk e dėgjoni ligjin?

  4:21 Sepse ėshtė shkruar se Abrahami pati dy bij: njė nga shėrbėtorja dhe tjetri nga e lira.

  4:22 Dhe ai qė lindi nga shėrbėtorja lindi sipas mishit, por ai qė lindi nga e lira lindi pėr hir tė premtimit.

  4:23 Kėto gjėra kanė njė kuptim alegorik, sepse kėto dy gra janė dy besėlidhje: njė nga mali Sinai, qė ngjiz pėr skllavėri, dhe ėshtė Agari.

  4:24 Dhe Agari ėshtė mali Sinai nė Arabi dhe i pėrgjigjet Jeruzalemit tė kohės sė sotme; dhe ajo ėshtė skllave me bijtė e saj.

  4:25 Ndėrsa Jeruzalemi nga lart ėshtė i lirė dhe ėshtė nėna e ne tė gjithėve.

  4:26 Sepse ėshtė shkruar: ``Gėzohu ti, o shterpė, qė nuk lind! Shpėrthe dhe klith, ti qė nuk i provon dhembjet e lindjes, sepse bijtė e sė braktisurės do tė jenė mė tė shumtė se tė asaj qė e kishte burrin``.

  4:27 Kurse ne, o vėllezėr, jemi bij tė premtimit, sikundėr ishte Isaku.

  4:28 Po, sikurse atėherė ai qė lindi sipas mishit pėrndiqte atė qė kishte lindur sipas Frymės, kėshtu ėshtė edhe tani.

  4:29 Po ēfarė thotė shkrimi? ``Dėboje skllaven dhe djalin e saj, sepse i biri i skllaves nuk mund tė jetė trashėgimtar bashkė me djalin e sė lirės``.

  4:30 Kėshtu, pra, vėllezėr, ne nuk jemi bij tė skllaves, por tė sė lirės.

  4:31 Qėndroni, pra, tė patundur nė lirinė, me tė cilėn Krishti na liroi, dhe mos hyni pėrsėri nėn zgjedhėn e skllavėrisė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine