Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 26

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  26:1 Siguromė drejtėsi, o Zot, sepse kam ecur nė ndershmėrinė time dhe kam pasur besim te Zoti pa u lėkundur.

  26:2 Mė heto, o Zot, dhe mė vėr nė provė; pastro me zjarr trurin dhe zemrėn time.

  26:3 Sepse mirėsia jote mė rri pėrpara syve dhe unė po eci nė vėrtetėsinė tėnde.

  26:4 Nuk ulem me njerėz gėnjeshtarė dhe nuk shoqėrohem me njerėz hipokritė.

  26:5 Unė urrej tubimin e njerėzve tė kėqij dhe nuk bashkohem me tė pabesėt.

  26:6 Unė i laj duart e mia nė ēiltėrsi dhe i shkoi rrotull altarit tėnd, o Zot,

  26:7 pėr tė shpallur me zė tė lartė lavdinė tėnde dhe pėr tė treguar tėrė mrekullitė e tua.

  26:8 O Zot, unė e dua selinė e shtėpisė sate dhe vendin ku qėndron lavdia jote.

  26:9 Mos e vėr shpirtin tim bashkė me atė tė mėkatarėve dhe mos mė bashko me njerėzit gjakatarė,

  26:10 sepse ata kanė nė duart e tyre plane tė kėqija dhe dora e tyre e djathtė ėshtė plot dhurata.

  26:11 Por unė do tė eci nė ndershmėrinė time; mė shpengo dhe ki mėshirė pėr mua.

  26:12 Kėmba ime ėshtė e qėndrueshme nė vėnd tė sheshtė. Nė kuvende unė do tė bekoj Zotin.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine