Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - SONG OF SOLOMON 1

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  1:1 Kantiku i kantikėve qė ėshtė i Salomonit.

  1:2 Mė puth me tė puthurat e gojės sė vet! Sepse dashuria jote ėshtė mė e mirė se vera.

  1:3 Nga aroma e vajrave tė tua tė kėndshme emri yt ėshtė njė vaj i parfumuar i derdhur; prandaj tė duan vajzat.

  1:4 Tėrhiqmė te ti! Ne do tė rendim pas teje! Mbreti mė ēoi nė dhomat e tij. Ne do tė kėnaqemi dhe do tė gėzohemi te ti; ne do ta kujtojmė dashurinė tėnde mė shumė se verėn. Kanė tė drejtė qė tė duan.

  1:5 Unė jam e zezė por e bukur, o bija tė Jeruzalemit, si ēadrat e Kedarit, si perdet e Salomonit.

  1:6 Mos shikoni se jam e zezė, sepse dielli mė ka nxirė. Bijtė e nėnes sime janė zemėruar me mua; mė kanė caktuar tė ruaj vreshtat, por vreshtin tim nuk e kam ruajtur.

  1:7 Thuamė, o ti qė tė dashuron zemra ime, ku e kullot kopenė dhe ku e lė tė pushojė nė mesditė. Pse vallė duhet tė jem si njė grua e mbuluar me vel pranė kopeve tė shokėve tė tu?

  1:8 Nė rast se ti nuk e di, o mė e bukura e grave, ndiq gjurmėt e kopesė dhe kulloti kecat e tua pranė ēadrave tė barinjve.

  1:9 Mikesha ime, ti mė ngjan si pela ime midis qerreve tė Faraonit.

  1:10 Faqet e tua janė tė bukura me ornamente, dhe qafa jote me gjerdane margaritaresh.

  1:11 Ne do tė bėjmė pėr ty gjerdane tė arta me tokėza prej argjendi.

  1:12 Ndėrsa mbreti ėshtė ulur nė tryezė, livanda ime pėrhap aromėn e saj.

  1:13 Kėnaqėsia ime ėshtė njė qeskė e vogėl mirre; ajo do tė pushojė tėrė natėn midis gjive tė mia.

  1:14 Kėnaqėsia ime ėshtė pėr mua njė tufė lulesh alkane nė vreshtat e En-gedit.

  1:15 Ti je e bukur, mikja ime, ja, je e bukur! Sytė e tu janė si ato tė pėllumbeshave.

  1:16 Sa i bukur je, i dashuri im, madje dhe i dashurueshėm! Pėr mė tepėr shtrati ynė ėshtė blerosh.

  1:17 Trarėt e shtėpive tona janė prej kedri dhe tavanet tona prej qiparisi.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine