Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - SONG OF SOLOMON 2

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  2:1 Unė jam trėndafili i Sharonit, zambaku i luginave.

  2:2 Si njė zambak midis gjembave, ashtu ėshtė mikesha ime midis vajzave.

  2:3 Si njė mollė midis pemėve tė pyllit kėshtu ėshtė i dashuri im midis tė rinjve. Kam dėshėruar shumė tė rri nė hijen e tij dhe aty jam ulur, fryti i tij ishte i ėmbėl nė gojėn time.

  2:4 Mė ēoi nė shtėpinė e banketit dhe flamuri i tij mbi mua ėshtė dashuria.

  2:5 Mė mbani me pite rrushi, mė pėrtėrini me mollė, sepse unė vuaj nga dashuria.

  2:6 Dora e tij e majtė ėshtė poshtė kokės sime, dora e tij e djathtė mė pėrqafon.

  2:7 Ju pėrgjėrohem, o bija tė Jeruzalemit, pėr gazelat dhe sutat fushave, mos e ngacmoni dhe mos e zgjoni dashurinė time, deri sa kėshtu t`i pėlqejė

  2:8 Ja zėri i tė dashurit tim! Ja, ai vjen duke kėrcyer mbi malet, duke u hedhur mbi kodrat.

  2:9 I dashuri im i pėrngjan njė gazele apo njė dreri tė ri. Ja ku ėshtė prapa murit tonė, shikon nga dritaret, hedh vėshtrime nėpėrmjet hekurave tė tyre.

  2:10 I dashuri im mė ka folur dhe mė ka thėnė: "Ēohu, mikja ime, e bukura ime, dhe eja!

  2:11 Sepse, ja, dimri ka kaluar, shiu pushoi, iku.

  2:12 Lulet duken mbi tokė, koha e tė kėnduarit erdhi, dhe nė vendin tonė dėgjohet zėri i turtulleshės.

  2:13 Fiku nxjerr fiqtė e tij tė papjekur, vreshtat nė lulėzim pėrhapin njė aromė tė kėndshme. Ēohu, mikja ime, e bukura ime, dhe eja.

  2:14 O pėllumbesha ime, qė rri nė tė ēarat e shkėmbinjve, nė strukat e rrėmoreve, ma trego fytyrėn tėnde, mė bėj ta dėgjoj zėrin tėnd, sepse zėri yt ėshtė i kėndshėm dhe fytyra jote ėshtė e hijshme".

  2:15 I zini dhelprat, dhelprat e vogla qė dėmtojnė vreshtat, sepse vreshtat tona janė nė lulėzim.

  2:16 I dashuri im ėshtė imi, dhe unė jam e tij; ai e kullot kopenė midis zambakėve.

  2:17 Para se tė fryjė flladi i ditės dhe hijet tė ikin, kthehu, i dashuri im, dhe sillu si njė gazelė o njė drenushė mbi malet qė na ndajnė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine