Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - SONG OF SOLOMON 8

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  8:1 Ah, sikur tė ishe ti si njė vėllai im, qė mėnd nė gjitė e nėnės sime! Duke tė gjetur jashtė do tė tė puthja, dhe askush nuk do tė mė pėrēmonte.

  8:2 Do tė tė ēoja dhe do tė fusja nė shtėpinė e nėnės sime; ti do tė mė mėsoje dhe unė do tė tė jepja pėr tė pirė verė aromatike, lėng nga shega ime.

  8:3 Dora e tij e majtė qoftė nėn kokėn time dhe e djathta e tij mė pėrqafoftė!

  8:4 O bija tė Jerzalemit, ju lutem shumė, mos e shqetėsoni dhe mos e zgjoni dashurinė time, deri sa kėshtu t`i pėlqejė.

  8:5 Kush ėshtė ajo qė del nga shkretėtira duke u mbėshtetur tek i dashuri i saj? Tė kam zgjuar nėn mollėn, ku nėna jote tė ka lindur, ku ajo qė tė ka lindur tė ka nxjerrė nė dritė.

  8:6 Mė vėr si njė vulė mbi zemrėn tėnde, si njė vulė mbi krahun tėnd; sepse dashuria ėshtė e fortė si vdekja, xhelozia ėshtė e ashpėr si Sheoli. Flakėt e saj janė flakė zjarri, njė flakė qė pėrvėlon.

  8:7 Ujėrat e mėdha nuk do tė mund ta shuajnė dashurinė, as lumenjtė ta pėrmbytin. Nė rast se dikush do tė jepte tėrė pasuritė e shtėpisė sė tij nė kėmbim tė dashurisė, do tė pėrbuzej me siguri.

  8:8 Ne kemi njė motėr tė vogėl qė ende nuk ka sisė; ēfarė do tė bėjmė pėr motrėn tonė ditėn qė do tė flitet pėr tė?

  8:9 Nė qoftė se ėshtė njė mur, do tė ndėrtojmė mbi tė njė pallat prej argjendi; nė qoftė se ėshtė njė portė, do ta forcojmė me dėrrasa kedri.

  8:10 Unė jam njė mur, dhe sisėt e mia janė si kulla; prandaj nė sytė e tij jam bėrė si ajo qė ka gjetur paqen.

  8:11 Salomoni kishte njė vresht nė Baal-Hamon; ai ua besoi disa rojtarėve, secili prej tyre duhet t`i ēonte si fryt tė tij njė mijė sikla argjendi.

  8:12 Vreshti im, qė ėshtė imi, ndodhet para meje. Ti, Salomon, mbaji njė mijė siklat dhe rojtarėt e frytit tė tij marrshin dyqind.

  8:13 Ti qė banon nė kopshte, shokėt po dėgjojnė zėrin tėnd; bėj ta dėgjoj edhe unė.

  8:14 Eja shpejt, i dashuri im, dhe ngjaji njė gazele apo njė sute nė malet e aromave!

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine