Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - SONG OF SOLOMON 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 Mbi shtratin tim gjatė natės kėrkova atė qė dashuron zemra ime, e kėrkova, por nuk e gjeta.

  3:2 Tani do tė ngrihem dhe do tė shkoj rrotull nėpėr qytet, nėpėr rrugėt dhe nėpėr sheshet do tė kėrkoj atė qė do zemra ime. E kėrkova, por nuk e gjeta.

  3:3 Rojet qė sillen nėpėr qytet mė takuan. I pyeta ata: "A e patė atė qė do zemra ime?".

  3:4 Sapo i kalova, gjeta atė qė do zemra ime. E shtrėngova fort dhe nuk kam ndėrmend ta braktis deri sa ta ēoj nė shtėpinė e nėnes sime dhe nė dhomėn e asaj qė mė ka ngjizur.

  3:5 Ju pėrgjėrohem, o bija tė Jeruzalemit, pėr gazelat dhe sutat e fushave, mos e ngacmoni dhe mos e zgjoni dashurin time deri sa kėshtu t`i pėlqejė.

  3:6 Kush ėshtė ajo qė vjen nga shkretėtira, si kollona tymi, e parfumuar me mirrė dhe temjan dhe me lloj-lloj pluhurash aromatikė tė tregėtarėve?

  3:7 Ja shtrati i Salomonit, rreth tė cilit qėndrojnė gjashtėdhjetė njerėz guximtarė, trima tė Izraelit.

  3:8 Tė gjithė pėrdorin shpatėn, janė tė rrahur nė ēėshtjen e luftės; secili mban shpatėn nė ijė pėr tmerret e natės.

  3:9 Mbreti Salomon i ka bėrė vetes njė lektizė me dru Libani.

  3:10 I ka bėrė kolonat e saj prej argjendi, shpinzėn e saj prej ari, ndenjėsen prej purpuri; pjesa e brendėshme e saj ėshtė qendisur me dashuri nga bijat e Jeruzalemit.

  3:11 Dilni, bija tė Sionit, soditni mbretin Salomon me kurorėn me tė cilėn e ka kurorėzuar e ėma, ditėn e dasmės sė tij, ditėn e gėzimit tė zemrės sė tij.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine